Materiał Partnera

Jak grać sesje RPG online?

Jak grać sesje RPG online?

W czasach pandemii wiele dziedzin zaczęło przenosić się do świata wirtualnego. Podobnie stało się z sesjami RPG, które dotychczas gracze chętnie organizowali na żywo. Obecnie jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozgrywać je przez komunikaty internetowe. Dla wielu osób będzie to wygodniejsze rozwiązanie, które nie wymaga o wiele więcej, niż sesje twarzą w twarz.

 

Jak przygotować się do sesji RPG online?

 

Zorganizowanie sesji RPG online często jest łatwiejsze, niż znalezienie graczy do spotkania na żywo, ale narzuca na nich konieczność dysponowania dodatkowym wyposażeniem. Są to zazwyczaj:

  • dobrej jakości mikrofon i kamerka,

  • kostki do gry,

  • stałe łącze internetowe.

Problemem może być także tworzenie klimatu, który dla wielu graczy jest kluczowy. Rozgrywanie sesji RPG można zorganizować na wielu komunikatorach, takich jak TeamSpeak czy Discord. Na rynku są dostępne także aplikacje, które są przeznaczone dla graczy i pomagają im lepiej organizować rozgrywkę.

 

RPG online nie różni się znacznie od sesji rozgrywanych na żywo. Do ich przeprowadzenia niezbędni są gracze oraz scenariusz, który można napisać samodzielnie lub skorzystać z gotowych fabuł. Przebiega w taki sam sposób, w jaki odbywałoby się podczas spotkania osobistego. Zasady powinny jednak dodatkowo obejmować aspekt związany z komunikacją oraz korzystaniem z internetu. Wiele osób nie chce grać z kostką generowaną przez aplikacje albo korzystać z kamerek, a zamiast tego stawiają na swoje awatary. To jednak kwestie indywidualne, które nie wpływają znacząco na rozgrywany scenariusz i nie psują przyjemności ze spotkania.

 

Zalety sesji RPG online

 

Sesje RPG online są dla wielu graczy wygodniejsze niż spotykanie się w jednym miejscu na żywo. Z pomocą gotowych scenariuszy, które oferuje między innymi Stinger Press, można spotkać się ze znajomymi i miło spędzić z nimi czas, bez względu na to, gdzie się znajdują. To niejedyna zaleta tego rozwiązania. Warto zwrócić uwagę także na:

  • łatwiejszy dostęp do nowych graczy,

  • możliwość łatwego archiwizowania sesji w postaci notatek czy nagrań,

  • możliwość połączenia się z osobami z całego świata, także obcojęzycznymi.

Ci, którzy są zmuszeni do pozostania w domu z powodu choroby czy urazu mogą także brać udział w rozrywkach bez konieczności wychodzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy