Materiał Partnera

Jakie informacje powinny znaleźć się na stronie urzędu gminy?

Jakie informacje powinny znaleźć się na stronie urzędu gminy?

Strona urzędy gminy to jakby nie patrzeć wizytówka urzędu, która ma za zadanie przekazywać niezbędne informacje petentom. Dlatego powinna być nie tylko atrakcyjna pod względem wizualnym, ale również użyteczna. Internauta musi znaleźć na niej wskazówki, które pomogą np. w kontakcie z administracją. Co jeszcze powinno znajdować się na stronie urzędu gminy?

Strona internetowa urzędu gminy – z czym powinna być identyfikowana?

Każdy nowy, jak i powracający użytkownik początkowo styka się ze stroną główną urzędu gminy. Dlatego to właśnie ta strona powinna ułatwiać identyfikację całego serwisu. Trzeba jednak pamiętać, że użytkownicy nie zawsze udają się bezpośrednio do głównej witryny, ale korzystają z podstron, które oferuje wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby każda podstrona była traktowana jako główna. Warto pozostawić nagłówki na każdej z zakładek. Są to informacje umieszczone w górnej części serwisu. Urząd gminy może dzięki temu wyglądać w oczach użytkowników jako przejrzysta witryna, która dostarcza niezbędnych informacji.

Strona internetowa urzędu gminy – jak powinna wyglądać?

Na stronie głównej urzędu powinno być umieszczone odesłanie do danych kontaktowych, w których znajdują się informacje o siedzibie instytucji – adres, opis, mapa, godziny pracy placówki oraz niezbędne numery telefonów i adres poczty elektronicznej. Warto także dodać inne informacje, czyli np. aktualności z wydarzeń na terenie danej gminy czy galerię zdjęć. Przykładem doskonale przemyślanej i zaprojektowanej strony internetowej, jest ta stworzona dla Urzędu Gminy Czernica, gdzie użytkownik znajdzie wszystkie niezbędne informacje.

Strona internetowa urzędu gminy – dlaczego warto ją odpowiednio zaprojektować?

Właściwie zaprojektowana i przygotowana strona gminy usprawnia współpracę między tą jednostką a użytkownikami. Dobór właściwych elementów występujących na stronie, pozwala także stworzyć pożądaną identyfikację wizualną serwisu, który będzie spełniać swoje zadanie i będzie przyjemny dla odbiorcy. Przejrzyste, czytelne informacje to także ogromne ułatwienie dla Klientów, którzy nie wychodząc z domu, mogą np. skontaktować się z urzędem czy dowiedzieć się niezbędnych informacji czy aktualności na interesujący temat.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy