Materiał Partnera

Naprawa laptopów. Co psuje się najczęściej?

Naprawa laptopów. Co psuje się najczęściej?

Osoby pracujące w serwisach laptopów muszą mierzyć się z różnego rodzaju usterkami. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewne awarie zdarzają się znaczniej częściej niż inne. Jednym z najbardziej awaryjnych elementów jest matryca. Dowiedz się, z jakimi innymi problemami najczęściej zgłaszają się użytkownicy.

Problemy z matrycą laptopa

Zdaniem specjalistów, najczęściej psującym się elementem laptopa jest matryca, czyli część odpowiedzialna za wyświetlanie obrazu na ekranie. Główną przyczyną usterek najczęściej są uszkodzenia mechaniczne, lecz nieprawidłowe działanie matrycy może być także spowodowane problemy z konfiguracją karty graficznej czy zasilaniem. Problem zazwyczaj objawia się występowaniem martwych pikseli, przekłamywaniem kolorów lub migotaniem ekranu. Część uszkodzeń da się naprawić w serwisie laptopów, niekiedy jednak zużycie matrycy jest na tyle duże, że jedyną opcją jest wymiana.

Zasilacz i bateria

Fachowcy z serwisu laptopów RAMOFFICE zdradzają, że klienci bardzo często przychodzą także z problemami związanymi z pracą baterii lub zasilacza. Są to bardzo uciążliwe usterki, gdyż często uniemożliwiają korzystanie z komputera. W przypadku awarii zasilacza problem nie jest poważny, gdyż zazwyczaj można łatwo i niedrogo wymienić go na nowy. Z większym wydatkiem może wiązać się konieczność wymiany baterii. Najlepiej wybrać produkt dedykowany do konkretnego modelu laptopa. Gdy nie mamy pewności, jaką baterię kupić, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko pomogą dobrać odpowiedni produkt, ale także zajmą się montażem.

Z czym jeszcze udajemy się do serwisu laptopów?

Wśród regularnie występujących usterek można wymienić także problemy z klawiaturą, spowodowane m.in. zalaniem urządzenia. Na awarie narażone są także różne inne elementy, które znajdują się na zewnątrz, m.in. zawiasy, złącza czy obudowa. Aby uniknąć takich uszkodzeń, warto nosić komputer w specjalnej torbie na laptopa i nie przenosić go, gdy jest podłączony do zasilania lub jakichś urządzeń peryferyjnych. Dość częste są także awarie elementów znajdujących się wewnątrz komputera, np. dysków twardych czy karty graficznej. Usterki te mogą być spowodowane przegrzaniem się sprzętu, czego możemy uniknąć, stosując podkładki chłodzące i regularnie czyszcząc układ chłodzenia.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy